main_cropped.jpg

(Zdroj: Herminapress.cz )

Zázvůrková a Smejkalová zavelely: Dej pac! Od Havlové přes Žbirku až po Soňu Červenou všichni poslechli. A rádi!

Stejně jako loni i letos, ovšem tentokrát v Malostranské besedě, proběhl charitativní koncert a křest kalendáře na rok 2019 s názvem Dej pac. Iniciátorkami byly dvě zpěvačky a současně milovnice němé tváře, Dáša Zázvůrková a Bára Smejkalová.„Kalendář pro letošní rok byl zaměřen na psy, ten na příští rok je pestřejší a řada známých osobností je vyfocena nejen s nejlepšími přáteli člověka, ale i s kočkami, hospodářskými zvířaty a dalšími domácími mazlíčky. A naše lidské modely jsme si s Bárou vybíraly tak, že jsme oslovily osobnosti, které obdivujeme profesně a mají náš obdiv i z lidské stránky, takže jsou to ti, koho máme rády. A konkrétně, fotili se třeba Milan Šteindler, Dagmar Havlová, Soňa Červená, Meky Žbirka a řada dalších známých tváří. A musím s radostí doplnit, že nikdo nás neodmítl,“ uvedla Dáša Zázvůrková, která se pochlubila, že i ona je chovatelkou, má doma kočku, které dala jméno Pejsek.

Kmotrou kalendáře byla operní pěvkyně a jedna z modelek v kalendáři Soňa Červená a herečka a amatérská malířka + návrhářka Kaira Hrachovcová. „Já sice v letošním kalendáři nefiguruji, ale kdoví, jak tomu bude někdy příště. Přesto jsem tu nemohla chybět, protože mám zvířata ráda. Mám doma voříška Punťu, který se mnou jezdí i na představení a také mi společnost dělá mainský mývalí kocour. Takže ano ráda jsem se stala kmotrou, protože tenhle kalendář vznikl pro dobrou věc,“ nechala se slyšet Kaira Hrachovcová. Veškerý výtěžek z prodeje kalendářů poputuje organizaci Home4pets, která pomáhá opuštěným a týraným zvířatům a hledá pro ně nový nebo dočasný domov. (Zdroj: http://www.aplausin.cz).

03804107.jpg

Holka z Votic Dáša Zázvůrková si splnila sen. A radí všem: „Nebojte se snů“

Hrála v Hudebním divadle Karlín i v Semaforu. Koncertuje se svým doprovodným triem a teď zkouší novou roli v připravovaném muzikálu Rocky.

Příběh, který hrál ve filmu Silvester Stallone, je sice jednoduchý, přesto v sobě nese jedno zásadní poselství. „Splnil se mu sen, takže: Nebojme se snů. Já jsem optimistická a vždycky věřím, že se něco splní,“ říká herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková. V muzikálu ztvární roli Glorie.​

Kubiš, Gabčík a spol.

„Role Glorie Je to role víceméně činoherní, protože děláme broadwayskou verzi. Ale je to pro mě výzva.“ Zázvůrková taky

společně s doprovodným triem zpívá šansony. Před dvěma lety začala sama skládat. Složila třeba písničku pro parašutisty, kteří provedli atentát na R. Heydricha. „Je to popový šanson.“ 

Semafor je fenomén

V roce 2003 prošla konkurzem do Semaforu. „Nejsem klasický semaforský typ. Asi jsem Jiřího Suchého zaujala svým humorem a nadhledem.“ Začátky prý byly neuvěřitelné. „Jiří Suchý je génius. Úžasné bylo i setkání s Jitkou Molavcovou. Nezapomenu, jak se ke mně chovala a za to ji miluju.“

… a když se ohlédne

„Moje cesta je klikatá a jsou tam i slepé uličky. Ale baví mě objevovat a vím, co chci dělat.“ To věděla, už když studovala u Borise Hybnera nonverbální divadlo. Chtěla zpívat. „Byl to můj sen. Jsem holka z Votic a chtěla jsem si ho splnit.“ (Zdroj: Cesky Rozhlas, 17. únor 2017

Host do domu)

575a596ff3a78.jpg

Formanova múza slaví jubileum! Vybral si režisér dobře?

Miloš Forman si vždycky uměl vybrat. Především ženy, ať už do života, nebo do svých filmových či divadelních projektů. To je i případ herečky a zpěvačky Dáši Zázvůrkové, která byla jeho "múzou" v Dobře placené procházce. V těchto dnech mladá, krásná a talentovaná umělkyně slaví narozeniny.

Zázvůrkové bylo před pár dny 35 let a šansonová i popová zpěvačka se rozhodla, že veliké mejdany dělat nebude. Ovšem narozeniny oslaví s kolegy, přáteli i diváky koncertem.

 

"Zvu všechny na příští týden 15. června na Občanskou plovárnu, kde budu mít koncert se svými hosty a část výtěžku půjde na nemocného chlapce Ládíčka, pro kterého jsem už jeden koncert v Semaforu dělala a byl velmi úspěšný," prozradila Zázvůrková. Dáša si také v poslední době zahrála v několika seriálech i filmech, včetně nových Básníků. Aktuálně mimo Semaforu účinkuje v monodramatu Lidský hlas s herečkou Jitkou Sedláčkovou a kromě stálé scény Na Kampě jde i o zájezdové představení.

Zázvůrková, kterou si před lety Miloš Forman do Dobře placené procházky vybral, kromě hraní, zpívání a učení na umělecké škole, taky vesluje. „Je to relax , ale i moje zdravotní kůra. Začala jsem pravidelně veslovat zhruba před čtyřmi lety. Důvodem byly bolesti zad a chtěla jsem mít i fyzičku. Tu teď, dá se říct, mám a na koncertě jí budu moci využít," dodala Zázvůrková, která se už těší i na své milé hosty.
(Zdroj: InStory.cz, 12. června 2016 03:00 / Jitka Jahodová)